null Naučná stezka Dářská rašeliniště

Naučná stezka

Naučná stezka Dářská rašeliniště

  • Délka: 3 km
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: lehká
Radostínské rašeliniště

Kratší trasa mezi rašeliništi v okolí jednoho z nejstarších a zároveň největšího rybníka na Českomoravské vrchovině. V NPR Dářko zároveň najdeme nejhlubší rašeliniště, s posledním přirozeným fragmentem blatkového boru tohoto území.

Nenáročný výlet je určen pro pěší, pro některé kočárky je stezka schůdná, ale část stezky vede po povalovém chodníku. Začátek trasy může být na hrázi rybníka Velké Dářko nebo naopak na Radostínském rašeliništi. Svou částí kopíruje naučná stezka modré turistické značení a svými dvanácti zastaveními a dvěmi vyhlídkami návštěvníkovi přiblíží unikátnost a zachovalost tohoto území.

Prosíme, v lesích se chovejte tiše a ohleduplně vůči přírodě i ostatním návštěvníkům. Pohybujte se zde pouze po značených trasách a mimo ně nevstupujte, obě chráněná území jsou v kategorii národní přirodní rezervace, kam je mimo značené stezky vstup zakázán. 

Autor fotografií: Lubomír Dajč

Více o výletu

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Další výlety:

www.snamidoprirody.cz

 

Galerie

Žďárské lesy
Obojživelníci Žďárských lesů
Skalní výchoz - Žďárské vrchy